Gents 

Championship

             Winner :               J Gormley

             Runner Up :           J Wardle

Presidents

             Winner :               J Wardle

             Runner Up :           A Gray

Vice Presidents

             Winner :               C Parker

             Runner Up :           J McPherson

Nominated Pairs

             Winner :               J Wardle & A Gray

             Runner Up :           Y Kennedy & R Young

Balloted Pairs

             Winner :               J Barr & A Gray

             Runner Up :           R Young & T Paterson








                                      Ladies

Championship

             Winner :                  H Gray

             Runner Up :              J Hume

Presidents

             Winner :                  M Craig

             Runner Up :              J Hume

Vice Presidents

             Winner :                  M Meechan

             Runner Up :              J Sheerer

Nominated Pairs

             Winner :                  M Craig & McNair

             Runner Up :              A Hume & H Gray

Balloted Pairs

             Winner :                  A Carr & M Craig

             Runner Up :              P Jamieson & A Hume

Two Bowl Pairs

             Winner :                  A Hume & H Gray

             Runner Up :              J Shearer & I McKenna

Jean Mooney Trophy

             Winner :                  I Barber & A Hume

             Runner Up :              M MacGregor & I McKenna



Ladies Tuesday Aggregate                    Winner:            A. Hume

Mixed Wednesday Aggregate                Winner:            Not Played

Ladies v Gents (Bobby Hill Quaich)        Winners:           Not Played

Margaret Gray Memorial Trophy           Winners:           Gents

Open Singles                                       Winner:            T. McDonald

                                                         Runner up:        J. Fraser

Hawthorn Trophy                                 Winner:            A. Gray

                                                         Runner up:        T. McDonald

Mixed Pairs                                         Winners:           M. MacGregor, J. Fraser

                                                         Runners up:       M. Craig, R. Tipping

Balloted Mixed Triples

(Mary Hill Quaich)                               Winners:           P. Jamieson, A. Morrison, I. Blackwood

                                                         Runners up:       D. French, M. Hogg, M. Craig

Gents Nominated Triples

(Ricky Perry Trophy)                            Winners:           R.Tipping, J. Fraser, J. Wardle

                                                         Runners up:       T. McDonald,  C. Gorman, T. Paterson

Gents Nominated Rinks                        Winners:           B. Inglis, Y. Kennedy, T. McDonald, J. Fraser

                                                         Runners up:       D. Parker, R. Hume, C. Parker, G. Wilson

Foulger Trophy                                    Winner:            A. Gray   

                                                         Runner up:       T. McDonald

MacRoberts Trophy                              Winner:           A. Gray

                                                         Runner up:       M. Craig

Senior Singles                                     Winner:           T. Paterson

                                                         Runner up:       J. Gormley

Senior Pairs                                        Winners:          I. Davidson, T. Paterson

                                                         Runners up:      T. Robertson, D. Aikman

Senior Mixed Triples                            Winners:          E. Stewart, I. Barbour, J. Farnham


Andrew T. Fraser Seniors Aggregate               Winner:           J. Gormley

MacAlpine Trophy                                         Winner:           A. Gray

One Hundred Years' Trophy                            Winner:           H. Gray


EXTERNAL/OTHER COMPETITIONS 2015

East Renfrewshire Civic Cup – Gents Fours       Winners:           S. Gray, A. Wardle, J. Fraser, T. McDonald

East Renfrewshire Civic Cup – Ladies Fours      Winners:           A. Hopkins, P. Gemmell, M .Fisher, M. McNair,

East Renfrewshire Civic Cup – Mixed Fours       Winners:           J. Gormley, Mrs J. Hume, Mrs M. Craig, D. Baxter

Under 45's District                                       Winners:           Gavin Perry, A. Shankland, J. Fraser, J Wardle

GBA Champion of Champions Singles               Winner:            A. Gray

Jean Edgar Trophy                                        Winners:           E. Stewart, P. Jamieson, A. Gormley,  M. Craig

Hillpark League Knock-out Pairs                    Winners:            J. Gormley, T. Paterson,

Heritage Triples                                           Winners:           R. Tipping, J. Wardle, A. Gray

Andy Esslemont Memorial Trophy                    Winners:            Eaglesham

site vists